Достапни линкови

Неколку стотици граѓани на плоштадот во Нови Сад


Клубот„Контраст“ во Нови Сад
Неколку стотици граѓани на Нови Сад се собраа синоќа на Плоштадот на Слободата каде што палеа свеќе за настраданите во пожарот во дискотеката „Контраст“, каде што загинаа шест лица. Од денеска во Нови Сад ќе биде прогласена тридневна жалост.
Во несреќата загинаа три машки и три женски лица, додека две лица се полесно повредени во паниката за време на напуштање на објектот. Причина за пожарот е неисправна електрична инсталација.
XS
SM
MD
LG