Достапни линкови

САД- Бајден го брани Обама


Американскиот потпретседател Џо Бајден и претседателот Барак Обама
Американскиот потпретседател Џо Бајден изјави дека претседателот Барак Обама го истакнал очигледното кога на рускиот претседател му дал уверување дека ќе биде пофлексибилен да се договара за ракетната одбрана по изборите во земјата.
Бајден во интервју за ЦБС ги отфрли критиките упатени од републиканците за забелешките на Обама при разговорот со Дмитри Медведев во Сеул. Според Бајден, критиките на Мит Ромни го покажуваат неговото незнање за надворешната политика.
XS
SM
MD
LG