Достапни линкови

Ирачкиот потпретседател во посета на Катар


Тарик ал Хашеми
Катарските национални агенции јавија дека ирачкиот потпретседател Тарик ал Хашеми пристигнал во посета на земјата. Хашеми е претставник на сунитите и е обвинет од ирачките власти за смртоносните напади на шиитските свештеници, владини лица и безбедносни сили.
Тој ги отфрли обвинувањата и престојува во курдскиот регион во земјата, бидејќи е издаден налог за негово апсење во декември минатата година.
XS
SM
MD
LG