Достапни линкови

Мјанмар-опозицијата тврди Су Чи доби место во Парламентот


Аунг Сан Су Чи
Опозицијата во Мјанмар тврди дека продемократскиот лидер Аунг Сан Су Чи освоила место во Парламентот. Според нив, нефоицијалните резултати од делумните парламентарни избори покажуваат дека таа добила 82 насто од гласовите.
Изборната комисија се уште не ги соопштила резултатите.
Изборите се со цел да се пополнат 45 места во Парламентот.
XS
SM
MD
LG