Достапни линкови

Ставревски-посетата на Слим ја става Македонија на мапата за инвестиции


Министерот за финансиии Зоран Ставрески
Министерот за финансиии Зоран Ставрески по средбата на Карлос Слим со владиниот економски тим предводен од премиерот Никола Груевски изјави дека посетата на најбогатиот бизнисмен во светот на Македонија ја стави уште еднаш државата на светската мапа на земји коишто се добри за инвестиции.
Ставревски смета дека тоа е уште еден доказ дека она што го работат на економски план на полето на подобрување на бизнис климата за домашните и странските инвеститори не останува незабележано и дека претстојат подобри времиња и отворање на нови работни места во Македонија.
XS
SM
MD
LG