Достапни линкови

Клинтон-сирискиот режим го прекрши ветувањето за мировниот план


Американскиот државен секретар Хилари Клинтoн
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави денеска дека сирискиот режим го прекршил ветувањето дека ќе го имплементира мировниот план на Арпаската лига и ОН.
Таа на конференцијата Пријатели на Сирија во Истанбул рече дека САД и обезбедиле опрема за комуникација на сириската опозиција и ги повикале да развијат политички акционен план.
XS
SM
MD
LG