Достапни линкови

Мјaнмaр-опозицијата тврди дека Аунг Сан Су Чи води на изборите


Аунг Сан Су Чи
Главната опозициска партија во Мjaнмар соопшти дека првичните резултати покажуваат дека Аунг Сан Су Чи води во трката за место во Парламентот. Според нив, таа освоила 65 насто од гласовите.
Резултатите не се официјални и изборната комисија се уште не соопштила никакви информации.
XS
SM
MD
LG