Достапни линкови

Бомбашки напад во Авганистан, тројца загинати


Авганистанската полиција соопшти дека во експлозија на бомба поставена покрај патот загинале двајца локални членови на советот и еден полицаец. Според нив, тие загинале додека се возеле во автомобил.
Талибанците и другите бунотвници ги напаѓаат локалните политичари за да го нарушат авторитетот на владата во Кабул.
XS
SM
MD
LG