Достапни линкови

Шест жртви во пожар во дискотека во Нови Сад


Три машки и три женски лица загинаа во пожар кој ноќеска изби во дискотека во Нови Сад, додека две лица се полесно повредени. Полицијата соопшти дека лицата кои настрадале биле заглавени во тоалетот во дискотеката. Причина за пожарот е неисправна електрична инсталација.
Во моментот на избивање на пожарот во дискотеката „Контраст“ имало околу 300 лица.
XS
SM
MD
LG