Достапни линкови

САД загрижени за затворањето на продемократска организација


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази загриженост за затворањето на продемократска организација финансирана од САД во Соединетите Арапски Емирати, кои се клучен сојузник на земјата на Заливот.
Клинтон изјави дека разговарала за затворањето на Националниот демократски институт во Дубаи со министерот за надворешни работи шеикот Адулах бин Зајед ал Нахајан.
XS
SM
MD
LG