Достапни линкови

Започна конференцијата Пријатели на Сирија во Истанбул


Протестите во Сирија
Претставниците на повеќе од 60 западни и арапски земји ги започнаа разговорите во Истанбул со цел да извршат притисок врз Дамаск да го прифати мировниот план на ОН и Арпаската лига за Сирија.
Конференцијата Пријатели на Сирија доаѓа откако Дамаск прогласи победа врз опозицијата, но посочи дека нема да ги повлече тенковите и војската од градовите додека животот не се врати во нормала.
XS
SM
MD
LG