Достапни линкови

Клинтон:Разговори за иранскатa нуклерна програма во средината на април во Истанбул


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изјави дека Иран и шестте светски сили постигнале договор да се сретнат во Истанбул од 13 до 14 април на нова рунда разговори за Техеранската нуклеарна програма.Таа ова го кажа на пресс конференција во Саудиска Арбија.Слична средба меѓу Иран и шесте светски сили -САД,Британија,Франција,Германија,Русија и Кина се одржа во јануари 2011 година во Истанбул.
XS
SM
MD
LG