Достапни линкови

Во Авганистан две деца се убиени


Авганистански официјални претставници соопштија дека девојче и момче се убиени во напад со нож во централен Авганистан.Девојчето било на возраст меѓу 12 и 14 години.Нивните тела биле пронајдени во провинцијата Гхазни. Засега не се познати мотивите за нападот.Нападот е последен во серијата инциденти и опасности со кои се соочуваат многу млади луѓе во оваа земја 10 години откако силите предводени од САД влегоа за да го симнат од власт талибанскиот режим
XS
SM
MD
LG