Достапни линкови

Има добитник на рекордниот џек-пот во САД


Најмалку еден сопственик на тикет е добитник на историски високиот џек-пот на лотеријата во Соединетите Држави, во износ од 540 милиони долари. Извлекувањето на бројките беше синоќа, а добитниот тикет бил продаден во Балтимор. Добитникот е сеуште анонимен.
XS
SM
MD
LG