Достапни линкови

Вечерва се извлекува американски џекпот од 540 милони долари


Вечерва ќе се извлекува Џекпот на американската лотарија Мега Милионс која достигна свестки рекорд од 540 милони долари. Добивката е толку голема што некој со многу пари теоретски би можел да ги уплати сите комбинации.

Како и да е, Американците ги зафати коцкарска грозница па трпеливо чекаат во редови за да бидат дел од играта која можеби некому ќе му овозможи да стане мултимилионер.
XS
SM
MD
LG