Достапни линкови

Осама имал 4 деца додека се криел


Според извештаите од Пакистан, Осама бин Ладен бил татко на 4 деца и се селел во пет таканаречени безбедни куќи по терористичките напади врз САД на 11 Септември. Најмладата жена на Осама, Амал ал Садах изјави дека најмалку две негови деца се родени во државни болници во Пакистан.
За бин Ладен инаку се сметаше дека имал 26 деца од кои многу избегале во Иран.
XS
SM
MD
LG