Достапни линкови

Унгарскиот претседател вечер ќе соопшти дали ќе поднесе оставка


France -- Hungarian President Pál Schmitt , European Parliament, Strasbourg, undated
Унгарскиот претседател Пал Шмит ги откажа сите активности планирани за денеска поради медиумските шпекулации дека неговиот докторат бил плагијат. Најавено е дека Шмит вечер ќе се појави на телевизија, но сеуште не јасно дали ќе поднесе оставка на претседателската функција.
XS
SM
MD
LG