Достапни линкови

Над 10 милиони раселени Пакистанци


Агенцијата за бегалци на Обединетите Нации соопшти дека над 100.000 луѓе ги напуштиле своите домови во северо-западен Пакистан поради борбите меѓу владините сили и милитантите од 20-ти јануари досега. Повеќето од бегалците биле жени и деца. Според експертите, во последниве неколку години, поради природните катастрофи и борбите, над 10 милиони Пакистанци се раселени.
XS
SM
MD
LG