Достапни линкови

Пападимос - на Грција може ќе и треба трет пакет помош


Грчкиот Премиер Лукас Пападимос
Грчкиот Премиер Лукас Пападимос изјави дека на Грција можеби ќе и треба и трет пакет финансиска помош.
Тој во интервју за денешното издание на италијанскиот весник Ил Соле 24 ОРЕ изјави дека Атина ќе стори се тоа да биде избегнато но дека таа опција не може да биде исклучена.
Овој месец, како што е познато, Грција го доби вториот пакет од 130 милиони евра што беше одобрено од членките на Еврозоната.
XS
SM
MD
LG