Достапни линкови

Франција - уапсени 20 лица во Тулуз


Француската полиција изутрината уапсила 20 лица осомничени за поврзаност со исламски екстремистички групи.
Како што се јавува, акцијата била извршена во регионот на Тулуз каде што екстремистот Мухамед Мера уби 7 луѓе.
Тој беше потоа убиен од полицијата на 2 Март.
XS
SM
MD
LG