Достапни линкови

Временска прогноза- облачно и дождливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северозападен правец особено во претпладневните часови. Утринската температура се движи од два до осум, а дневната од 13 до 20 степени. Во Скопје со температура до 16 степени.
XS
SM
MD
LG