Достапни линкови

Украина-нови обвинувања против поранешната премиерка Тимошенко


Јулија Тимошенко
Украинските власти соопштија дека истрагата за обвинувањата за даночно затајување против поранешната премиерка Јулија Тимошенко, која отслужува седумгодишна затворска казна е завршена и документите се испратени до судот.
Според нив, обвинувањата се однесуваат на активностите на Тимошенко додека била на чело на енергетска компанија во срединатата на деведесетите години.
XS
SM
MD
LG