Достапни линкови

Иванов оствари средба со кинескиот вицепремиер Лиангју


Претседателот Ѓорге Иванов
Претседателот Ѓорге Иванов денеска оствари средба со вицепремиерот на Кина Хуи Лиангју. Двајцата соговорници според соопштението, ги оцениле односите меѓу двете земји како пријателски и блиски и се согласиле дека средбите на високо политичко ниво продолжуваат да придонесуваат кон подобро запознавање и искористување на можностите за соработка.
Иванов го поздравил постојаното зголемување на трговската размена меѓу Македонија и Кина.
XS
SM
MD
LG