Достапни линкови

Застрелани двајца полковници во сирискиот град Алепо


Сириските национални агенции јавија дека вооружени лица кои биле приврзаници на терористичка група убиле двајца полковници во центарот на Алепо, кој е еден од најголемите градови во земјата. Градот е познат по поддршката на режимот Башар ал Асад и во него досега немаше судири меѓу безбедносните сили и бунтовниците. Но во минатиот месец имаше два бомбашки напади при кои загинаа 29 лица.
Активисти соопштија дека во Хама бунтовниците нападнале воен камион и убиле двајца војници.
XS
SM
MD
LG