Достапни линкови

Чавез на кратко во Венецуела, па повторно ќе оди на лекување на Куба


Претседателот на Венецуела Уго Чавез, кој по остранувањето на уште еден тумор и хемо - терапија на Куба, се врати во земјата, веднаш денеска се појави на телевизија. Чавез иајви дека првата фаза од терапијата поминала добро и оти во сабота повторно ќе оди во Хавана. Чавез ијави и дека имал средба со поранешниот кубански претседател Фидел Кастро.
XS
SM
MD
LG