Достапни линкови

Конференција во Скопје на земјите-членки на Јадранската повелба


Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе ја отвори Конференција на министрите за одбрана на земјите членки на Јадранската повелба и САД. На конференцијата министрите ќе разговараат на темата „Заеднички предизвици и здружени решенија“. Во соопштнието од кабинетот на претседателот е наведено дека по конференцијата е предвидено потпишување на заедничка изјава и прес-конференција на претставниците на земјите-учеснички.
XS
SM
MD
LG