Достапни линкови

Таткото на убиецот од Тулуз ќе ја тужи француската полиција


Таткото на Мохамед Мерах, човекот кој што уби седум луѓе во јужна Франција ќе ја тужи француската полиција поради убиството на неговиот син. Адвокатот на Мухамед Банал Мерхан изјавил дека ќе биде покрената тужба против безбедносните сили поради „ убиство и непочитување процедурата за време на обидот за апсење на Мерах“. Тој беше убиен од страна на полициски снајперист додека се обидувакл да пука кон полицијата преку прозорецот од станот од каде што се обидувал да побегне.
XS
SM
MD
LG