Достапни линкови

Нови ирански фирми на американската „црна листа“


Американските власти додале уште 4 ирански фирми во листата на компании кои се под санкции поради поврзаност со Исламската револуционерна гарда на Иран. На црната листа се додадени иранската индустриска компанија САНДРА и офшор компанијата ПЈС под обвинение дека се во сопственост или контрола на револуционерната гарда со цел спонзорирање на производството на оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG