Достапни линкови

Временска прогноза- сончево


Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 16 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу три и со дневна до 22 степени.
XS
SM
MD
LG