Достапни линкови

САД-поранешниот претседател Буш ќе го поддржи Ромни


Мит Ромни

Поранешниот американски претседател Џорџ Буш ќе го поддржи Мит Ромни за претседателски кандидат на Републиканската партија на изборите во ноември оваа година. Според извештаите, тие ќе остварат средба утре во Хјустон, каде ќе имаат јавно појавување и заедно ќе разговараат со новинарите.
XS
SM
MD
LG