Достапни линкови

Две конгресменки се приклучија на македонската лоби група


Средба на членовите на американскиот конгрес
Обединетата Македонска Дијаспора соопшти дека конгресменките Меделин Бордало и Лаура Ричардсон се приклучиле на македонската лоби група. Бордало е конгресмен од Гуам од 2003 година, а Ричардсон е преставник на 37 дистрикт на Калифорнија.
Од ОМД ја поздравија нивната поддршка за Македонија за членството во НАТО.
XS
SM
MD
LG