Достапни линкови

Критика до Ахмадинеџад за мешањето во работите на Авганистан


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Шефот на авганистанскиот Сенат Фазал Хади Муслимјар уапти критики за говорот на иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад на регионалната конференција во Душанабе во изминатата недела. Муслимијар го обвини Ахмадинеџад дека се меша во работите на Авганистан.
Ахамдинеџад изјави дека причината за сето зло во Авганистан е присуството на НАТО и САД во земјата.
XS
SM
MD
LG