Достапни линкови

Рог задоволен од подготовките за летните олимписки игри во Лондон


Претседателот на меѓународниот олимписки комитет Жак Рог изјави дека е задоволен од досегашните подготовки на Британија за летните олимписките игри, кои оваа година ќе се одржат во Лондон. Тој ја даде изјавата за време на посетата на олиписките места на кои ќе се одржат двонеделните игри.
Олимпискиот пламен од Грција се очекува да пристигне во Британија на 19 мај. Околу милион луѓе се очекува да присуствуваат на олимписките игри на кои ќе учествуваат околу 200 земји.
XS
SM
MD
LG