Достапни линкови

Половина земји-членки на Арпаската лига на самитот во Багдад


Знамињата на земјите-членки на Арпаската лига пред хотелот во Бадад каде ќе се одржи самитот
Само половина од лидерите на земјите-членки на Арапската лига ќе присустуваат на самитот на организацијата, кој се одржува во Багдад. Министрите за надворешни работи на 11 земји- членки под силно обезбедување денеска се сретнаа за да се подготват за утрешниот самит.
Учество ќе земат земји како Кувајт, Бахреин и Либан, но не се очекува на самитот да присуствува Саудиска Арабија и Сирија, која беше критикувана за конфликтите во земјата.
XS
SM
MD
LG