Достапни линкови

Бесими оствари средба со неговиот грчки колега Аврамопулос


Министерот за одбрана Фатмир Бесими
Министерот за одбрана Фатмир Бесими за време на посетата на Командата на Бригадата на Југоисточна Европа во Лариса се сретна со неговиот грчки колега Димитриос Аврамопулос. Според соопштението, Бесими и Аврамопулос разговарале за билатералната соработка во одбраната, како и за можностите за нејзино продлабочување и проширување.
Тие го истакнале и значењето на евроатланските интеграции и регионалната соработка во однос на безбедноста и развојот на регионот.
XS
SM
MD
LG