Достапни линкови

Преговорите меѓу Иран и светските сили на 13 април


Али Акбар Салехи
Шефот на иранската дипломатија Али Акбар Салехи на денешната средба во Техеран со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека разговорите со шесте светски сили, петте постојани членки на Советот за безбедност на Обединетите нации плус Германија, за иранската нуклеарна програма ќе продолжат на 13 април. Тој додаде дека местото каде што ќе бидат одржани ќе се објави во наредните неколку денови.
XS
SM
MD
LG