Достапни линкови

Рекордна цена за спортски клуб


Американскиот бејзбол клуб Лос Анџелес Доџерс ќе биде продаден за 2 милијарди долари, јавуваат новинските агенции, додавајќи дека станува збор за највисока цена за еден спортски клуб досега. Синоќа групата раководена од Меџик Џонсон кошаркарската легенда на Лос Анџелес Лејкерс постигнала договор за купување на тимот кој е во стечај.
XS
SM
MD
LG