Достапни линкови

Министерот Попоски во посета на Чешка


Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски
Шефот на македонската дипломатија Никола Попоски денеска и утре престојува во работна посета на Чешката Република. Тој ќе има средба со неговиот колега Карел Шварценберг, а ќе биде примен и од премиерот Петр Нечас. Денеска министерот Попоски ќе присуствува на отворањето на почесниот македонски конзулат во градот Храдец Кралове што се наоѓа на 120 километри од Прага.
XS
SM
MD
LG