Достапни линкови

Турскиот премиер Ердоган во Иран


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган допатува во Техеран на дводневни разговори со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад и претседателот на парламентот Али Лариџани. Ердоган пред посетата изјави дека дека главен фокус на разговорите со иранските домаќини ќе биде ставен врз ситуацијата во Сирија. Сепак, новинските агенции јавуваат дека на средбите во Техеран ќе стане збор и за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG