Достапни линкови

На Косово приведени четворица срби


Косовската полиција синоќа привела четворица косовски срби, меѓу кои и претседателот на општина Косовска Витина Среќко Спасиќ, соопшти српското министерство за Косово и Метохија, барајќи нивно ослободување. Во соопштението се додава дека тие биле уапсени, со обрзаложение дека кај нив бил пронајден избирачки материјали.
XS
SM
MD
LG