Достапни линкови

Претседателот на Саборот Шпрем во посета на Македонија


Борис Шпрем
Претседателот на хрватскиот Сабор Борис Шпрем денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Тој ќе има средби со својот македонски колега Трајко Вељаноски и со членовите на Пратеничката група на Собранието на РМ за соработка со Парламентот на Република Хрватска, а попладне ќе биде примен и од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Во разговорите ќе стане збор за билатералната соработка, евроинтеграциските искуства и за ситуацијата во регионот.
XS
SM
MD
LG