Достапни линкови

Реал убедливо, Челзи минимално


Синоќа беа одиграни првите два четвртфинални натпревара од Лигата на шампиони во фудбал.
Реал Мадрид како гостин го совлада Апоел од Кипар со 3:0 со два гола на Бензема и еден на Кака, додека Челзи во Лисабон ја победи Бенфика со 1:0, а стрелец на голот беше Калу.
Вечер се играат другите два четвртфинални меча. Се среќаваат Олимпик Марсеј- Баерн и Милан- Барселона.
XS
SM
MD
LG