Достапни линкови

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево и свежо со мала локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен правец. Утринската темпратура се движи од минус еден до шест, а дневната ќе биде од 12 до 20 степени.
Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу четири и со дневна до 17 степени.
XS
SM
MD
LG