Достапни линкови

САД-се намалува поддршката за војната во Авганистан


Американски војници во Авганистан
Поддршката на американците за војната во Авагнистан опаднала според најновото истражување на Њу Јорк Тајмс и ЦБС њуз. Повеќе од две третини или 69 насто од анкетираните се изјасниле дека САД не треба да бидат вклучени во војната за разлика од пред еден месец кога бројката изнесуваше 53 насто.
Причината за зголемување на процентот е поради убиствата на војници на НАТО и масакрот при кој загинаа 16 авганистански цивили.
XS
SM
MD
LG