Достапни линкови

ОН-9000 лица загинале за време на немирите во Сирија


ОН соопштија дека повеќе од 9000 лица загинале при немирите во Сирија кои траат веќе една година. Претставникот за Блискиот Исток Роберт Сери изјави пред Безбедносниот Совет дека бројката е зголемена поради веродостојните проценки за убиствата од страна на владините сили и нападите на бунтовниците кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG