Достапни линкови

Шест лица загинаа при вооружен напад во Пакистан


Најмалку шест лица биле убиени, а десетици автомобили оштетени кога вооружени лица отвориле оган во пакистанскиот град Карачи. Насилството е по вчерашното убиството на Мансур Мухтар и неговиот брат, кои се членови на најголемата политичка партија во градот.
Вооружените лица го извршиле нападот откако медиумите ги објавиле информациите за убиствата.
XS
SM
MD
LG