Достапни линкови

Нема да биде објавено видеото со убиствата во Тулуз


Мохамед Мерах
Телевизијата Ал Џезеира донесе одлука да не го објави видеото во кое се прикажани убиствата на седум лица во серија инциденти во францускиот град Тулуз. Телевизијата по прегледот на снимката одлучи дека во неа нема ништо ново, кое веќе не и е познато на јавноста.
Францускиот претседател Никола Саркози претходно повика видеото да не биде објавено. Напаѓачот Мохамед Мерах ги снимил убиствата со камера приврзана за неговиот врат.
XS
SM
MD
LG