Достапни линкови

Немало план за напад на авганистанското министерство за одбрана


Авганистанското министерство за одбрана ги негираше информациите во медиумите за наводниот план за масовни самоубиствени бомбашки напади чија цел било нивното седиште во Кабул. Медиумите јавија дека авганистанските власти уапсиле 16 лица откако откриле 11 саумобиствени елеци со експлозив во просториите на Министерството за одбрана.
Згадата во која е сместено министерството е една од најбезбедните во градот и се наоѓа во близина на претседателската палата.
XS
SM
MD
LG