Достапни линкови

Изетбеговиќ очекува БиХ да влезе во ЕУ за осум до десет години


Претседавачот на претседателството на БиХ Бекир Изетбеговиќ
Претседавачот на претседателството на БиХ Бекир Изетбеговиќ изјави денеска дека земјата за осум до десет години може да стане членка на ЕУ. Според него, очекувањата се реални доколку земјата се одесува одговорно и не прави повеќегодишни паузи кои ја донесоа на крајот од регионалната трка на земјите претенденти за членство во Унијата.
XS
SM
MD
LG