Достапни линкови

Убиен лидерот на исламските бунтовници во Кабардино Балкариа


Операциите на руската војска во Кабардино Балкариа
Рускиот национален комитет за антитероризам соопшти дека безбедносните сили го убиле лидерот на исламските бунтовници во Кабардино Балкариа во Северен Кавказ. Според нив, Алим Занкишијев познат под надимакот Убаида загинал за време на операцијата на безбедносните сили во главниот град на републиката.
Занкишијев бил лоциран во приватна куќа и откако одбил да се предаде бил застрелан од безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG